McCartney, aki felesgvel egytt vekkel ezeltt elktelezte magt az llatvdelem mellett, a fkavadszat betiltsra szltotta fel a kanadai kormnyt, az azonban elutastotta a 63 ves egykori Beatl kvetelst, mondvn: a rocksztr lthatan maga sem egszen rti azt, amit beszl.
A halszati s cengyi minisztrium szvivje, Phil Jenkins azzal rvelt, hogy az orszg keleti, atlanti-ceni partvidkn s annak kzelben a grnlandi fkk szma az utbbi vekben mg ntt is, jelenleg 5,8 millit tesz ki, gy semmikppen sem jelent veszlyt az llomny szmra, hogy az idn is lezajlik a hagyomnyos, tbb hnapig tart vadszat. (Ennek sorn mintegy 300 ezer pldnyt ejthetnek el, prmjkrt s hsukrt.) A szviv egyttal azzal vdolta az egyeslt llamokbeli llatijog-vdket, akik McCartney s 38 ves felesge, Heather Mills kanadai tjt megszerveztk, hogy pontatlan s egyoldal tjkoztatst adtak nekik a fkavadszatrl.
Brhogy legyen is, az biztos, hogy a vdtelen fkk bunkkkal val agyonversrl, jobb esetben lelvsrl szl helyszni filmtudstsok Ottawa szmra is igen kellemetlenek, nagy krt okoznak a klvilgban Kanadrl kialakult kpnek, olyannyira, hogy a mrciusban kezdd tmeges vadszatok miatt klnbz orszgokban mr tbbszr hirdettek bojkottot bizonyos kanadai termkek ellen.
A kanadai szviv magyarzata ellenre McCartney s felesge folytatja a kampnyt: "Egyszeren nem illik korunkhoz, hogy ez az egsz hely hamarosan vrss vljon a vrtl, s hogy ezeket a kicsinyeket prmjk miatt leldssk" - mondta Sir Paul McCartney, s kzlte, hogy jabb levlben kvetelte Stephen Harper kanadai miniszterelnktl a fkavadszat betiltst.